Mark Levinson No 5101

Cyfrowy odtwarzacz audio
Ten nowy streamer serii 5000 o odważnym i pięknym wyglądzie wyposażony został w przetwornik cyfrowo-analogowy PrecisionLink II, który zapewnia niezrównaną wierność, doskonałe funkcje i wszechstronność. Mark Levinson No 5101 został z dumą zaprojektowany, skonstruowany i precyzyjnie wykonany w USA.

Dzięki szerokiej gamie obsługiwanych cyfrowych źródeł i formatów audio No 5101 umożliwia odtwarzanie nośników fizycznych, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW. Obsługuje formaty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA. Może również przesyłać sygnał strumieniowo z dysków NAS oraz urządzeń DLNA i UPnP podłączonych do tej samej sieci co No 5101 przez Ethernet lub WiFi. Może także nawigować i odtwarzać pliki audio z napędu flash USB podłączonego do wejścia USB typu A. Dodatkowo, z jednym koncentrycznym i jednym optycznym wejściem cyfrowym S / PDIF, No 5101 służy jako samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy klasy premium dla źródeł cyfrowych.

Mark Levinson PrecisionLink II DAC pozwala No 5101 zaoferować wyjątkową cyfrową jakość dźwięku. Najnowszej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS PRO Sabre z układem eliminacji jittera stanowi serce cyfrowego etapu przetwarzania dźwięku. Ponadto, obok wejść cyfrowych, ma jedno wyjście koncentryczne i jedno optyczne wyjście cyfrowe S / PDIF, które będzie przekazywać sygnał stereo PCM do urządzeń takich jak wzmacniacze zintegrowane Mark Levinson No 5802 lub No 5805. Transformator toroidalny powiązany z 13 600 uF pojemności filtra stanowi serce liniowego zasilacza, który zasila przetwornik cyfrowo-analogowy i wszystkie obwody analogowe. Poszczególne regulatory dla każdego kanału zapewniają autentyczną pracę dual - mono. Dyskretny stopień wyjściowy linii PurePath klasy A zapewnia wyjątkową przejrzystość i zakres dynamiki, z których słyną produkty Mark Levinson.


„No 5101 to bardzo ekscytujący nowy produkt. Na rynku dostępne są wysokiej klasy odtwarzacze CD, choć niewiele z nich obsługuje format SACD i oferuje zintegrowane przesyłanie strumieniowe” - powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu w firmie HARMAN Luxury Audio. „Poziom wzornictwa industrialnego Mark Levinson i przełomowa inżynieria zastosowana w tym odtwarzaczu są niezwykłe i oczekujemy, że No 5101 ponownie określi oczekiwania dotyczące zintegrowanych odtwarzaczy audio”.


No 5101 oferuje elastyczne sterowanie z integracją systemu, a porty komunikacyjne obejmują IP (Ethernet), RS-232, wejście IR i wejście wyzwalacza 12V. W zestawie jest elegancki, niestandardowy aluminiowy pilot na podczerwień z serii 5000. Kontrola systemu jest również dostępna za pośrednictwem aplikacji Mark Levinson 5000 Control na urządzenia z systemem iOS i Android oraz aplikacji Harman Luxury Music Life do agregacji treści i odtwarzania strumieniowych i lokalnych źródeł. Ponadto dostępne są sterowniki dla centralnych systemów sterowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów Mark Levinson, solidne materiały, bogate wykończenia i odważna geometria stały się cechą wyróżniającą jakość firmy. W przypadku No 5101, przedni panel z litego aluminium o grubości jednego cala jest piaskowany, anodowany na czarno i maszynowo wyprofilowany, aby płynnie przejść w elegancki szklany wyświetlacz, który sam jest wpuszczony w piaskowaną i anodowaną aluminiową ramkę. Skrupulatny kunszt widoczny jest w drobnych szczegółach, w tym w wytłoczonych otworach górnej pokrywy, sitodruku za szklanym panelem i aluminiowych przyciskach menu oraz sterowania transportem, a wszystko spoczywa na dopasowanych niestandardowych aluminiowych nóżkach.


Streamer Mark Levinson No 5101 dostępny jest w salonach: Audiostyl w Katowicach, Hi Fi Studio w Bielsku Białej, KK&RS w Słupsku, Albatros w Gdyni, Linia Dźwięku w Rzeszowie, a także HTAudio w Poznaniu, Planeta Dźwięku w Warszawie oraz AudioTrendt w Krakowie.

Obsługiwane formaty odtwarzacza
SACD, CD-A, CD-R and CD-RW
Obsługiwane pliki FLAC, WAV, AIFF, OGG up to 24 bit.192kHz; DSF, DFF up to 5.6MHz (DSD128/DSD 2X); AAC up to 24 bit/96kHz; MP3 up to 320kbps/48kHz; WMA up to 192kbps/48kHz
Wejścia cyfrowe: 1 x optyczne (Toslink); 1 x koaksjalne S/PDIF (RCA)
Wyjścia cyfrowe: 1 x optyczne (Toslink); 1 x koaksjalne S/PDIF (RCA)
Wyjścia analogowe: 1 para single-ended (RCA); 1 para zbalansowana (XLR)
Wejścia kontroli i sieciowe: 1 złącze RS-232 (DB9); 1 wejście IR (minijack 3.5mm); 1 wejście triggera 12V DC (minijack 3.5mm); 1 złącze Ethernet (RJ45); 1 wejście USB-A; 1 wejście na antenę Wi-Fi (gniazdo SMA)
Sieć Wi-Fi: 2.4GHz, 802.11b/g/n
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE DAC PRZY PEŁNEJ SKALI (0DBFS) 1 para wyjść Single-ended 3,0 V RMS, 1 para wyjść zbalansowanych 6,0 V RMS
Pobór mocy w trybie czuwania: <0.4W
Pobór mocy w trybie pracy: 32W
Wymiary (W x Sz x G):
126 x 438 x 466mm (wysokość bez nóżek 114mm)
Wysokość bez nóżek: 114mm
Waga netto:  11.5kg
DEALERZY
Sieć autoryzowanych punktów sprzedaży
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans