Mark Levinson No 5105

Gramofon
Precyzyjna inżynieria spotyka się z bezkompromisowym wzornictwem w nowym gramofonie klasy premium Mark Levinson No 5105, który zwraca uwagę doskonałością wizualną i dźwiękową. Każdy utwór staje się dzięki niemu wydarzeniem. 

Gramofon Mark Levinson No 5105 jest zbudowany na solidnym aluminiowym cokole o grubości prawie dwóch cali, wykonanym z jednego kawałka i zawieszonym na trzech regulowanych aluminiowych nóżkach, z których każda posiada wewnętrzny systemem zawieszenia z różnych materiałów. Panel przedni z litego aluminium anodyzowanego na czarno ze szklanym wyświetlaczem zachwyca elegancją i funkcjonalnością.

Talerz z litego aluminium o masie 6 kilogramów jest zawieszony na osi z hartowanej stali i obraca się na ultra precyzyjnych łożyskach. Bezolejowe dno łożyska jest wykonane z mieszanki materiałów kompozytowych ze zintegrowanym smarowaniem i bezobsługową tuleją z mosiądzu spiekanego, aby zapewnić niezawodną pracę przez wiele lat.

Mark Levinson No 5105 zawiera niestandardową matę talerzową, która jest dostarczana w unikalnym opakowaniu typu gatefold. W zestawie znajduje się precyzyjny przyrząd do wyrównania, umożliwiający prawidłową instalację i kalibrację wkładki gramofonowej. 

No 5105 jest również dostępny jako No 5105 MC, który jest dostarczany z fabrycznie zainstalowaną wkładką gramofonową Ortofon Quintet Black S z ruchomą cewką. Wkładka Quintet Black S została specjalnie wybrana dla No 5105 MC przez Dyrektora Inżynierii Marka Levinsona Todda Eichenbauma ze względu na jej wyjątkową wydajność w połączeniu z parametrami konstrukcyjnymi gramofonu.

Najważniejsze cechy:

  • Precyzyjnie zaprojektowany, najwyższej jakości gramofon, z designem charakterystycznym dla uznanej serii 5000. 
  • Piaskowany, anodowany na czarno, solidny aluminiowy panel przedni o grubości jednego cala. Specjalnie zaprojektowane 10-calowe, czarne, błyszczące ramię z włókna węglowego jest połączone z solidną aluminiową obudową i zintegrowanym podnośnikiem.
  • Talerz z litego aluminium zawieszony na szlifowanej osi z hartowanej stali na ultra precyzyjnych łożyskach. 
  • Cokół z litego aluminium o grubości prawie 2 cali obrabiany z jednego kawałka, zawieszony na trzech regulowanych aluminiowych nóżkach, z których każda posiada wewnętrzny system zawieszenia. Izolowany silnik synchroniczny 12V. 
  • W pełni cyfrowa elektronika silnika z wyborem prędkości 33 i 45 obrotów/min. 
  • Zainstalowana fabrycznie wkładka MC Ortofon Quintet Black S. (model No 5105 MC)
Wymiary: 438 mm x 395 mm x 154 mm
Waga: 34 kg
Układ napędowy: zintegrowany silnik prądu stałego
Zakres prędkości: 33 1/3 RPM i 45 RPM
Zasilanie: wewnętrzny zasilacz AC do DC; wejście 100 V do 260 V AC 50-60 Hz
Łożysko: łożysko precyzyjne
Obudowa: 438 mm x 380 mm x 50 mm; aluminium; 3 nóżki z regulacją wysokości
Talerz: średnica 299 mm x 34 mm; aluminium; waga: 6 kg
Ramię: efektywna długość 10 cali; odległość montażowa 9,36 cala / 237,8 mm; zwis 0,64 "/ 16,2 mm, z regulacją wysokości
DEALERZY
Sieć autoryzowanych punktów sprzedaży
3,536,227
Facebook fans
5,530
Facebook fans
1,803
Facebook fans